ESET Security Days Bratislava – zuzana

Austria Trend Hotel Bratislava, Vysoká 2A, 81106  Bratislava

ESET Security Days:
Sieťová bezpečnosť a mobilita

Štvrtý ročník konferencie ESET Security Days sa bude venovať výzvam, ktorým musia v práci čeliť IT administrátori. V posledných niekoľkých rokoch sa výrazne zmenilo správanie zamestnancov, mnohokrát pracujú na služobnej ceste, z domu alebo počas dovolenky mimo bezpečia firemnej siete. Účastníkom konferencie preto ESET poskytne rady, ako čeliť problémom vyvstávajúcim zo zvýšenej mobility zamestnancov. Návštevníkom tiež do hĺbky predstavíme nový systém vzdialenej správy a nové bezpečnostné riešenia ESET určené firmám, ktoré spoľahlivo chránia ich počítače, servery a mobilné zariadenia.

PROGRAM

9:00 – 10:00
Suveníry pre admina – aké hrozby môže do firemnej siete prepašovať zamestnanec
Prezentácia Virus Labu spoločnosti ESET sa bude venovať bežnému škodlivému kódu, ktorý môže do firemnej siete prepašovať neuvedomený zamestnanec. Či už na firemné mobilné zariadenie alebo bežný desktop. Ukáže však aj to, že sofistikované pokročilé pretrvávajúce hrozby (APT) sa týkajú aj Slovenska.
Peter Stančík/Róbert Lipovský

10:00 – 10:40
Budovanie informačnej bezpečnosti – praktické rady zo skúseností ESETu
Budovanie informačnej bezpečnosti vo firme je dlhodobý proces. Niektoré firmy sa ho započať ani len netrúfnu. V prezentácii sa dozviete, ako v budovaní informačnej bezpečnosti postupoval ESET od nuly až po ISO 27001 a ako sa ju snaží udržiavať. Objasníme vám tiež, aké pozitíva to má na našich zákazníkov a čo vás čaká na tejto ceste, ak sa ju rozhodnete nasledovať.
Daniel Chromek

10:40 – 10:55
Coffee Break

10:55 – 11:40
Riziká mobility zamestnancov
Správanie zamestnancov sa za posledných niekoľko rokov výrazne zmenilo. Mnohí pracujú z domu, na služobnej ceste alebo hasia problémy počas dovolenky. Tieto situácie neobchádzajú ani administrátorov. Prezentácia vysvetlí, ako pracovať s bezpečnostnými riešeniami ESETu tak, že nebudú obmedzovať mobilitu pracovníkov a zároveň zabezpečia želanú úroveň ochrany firemnej siete.
Jozef Manduch


11:45 – 12:45
OBED


WORKSHOPY

12:45 – 14:15
Nová generácia ESET Remote Administrator
Predstavenie novej generácie vzdialenej správy bezpečnostných riešení pre firmy ESET Remote Administrator. Praktická ukážka migrácie z predchádzajúcej verzie ERA 5, základných funkcionalít a vylepšení.
Martin Rakovský

14:30 – 14:30
Coffee Break

14:30 – 15:30
ESET Endpoint Security, ESET File Security
Generačné vylepšenia bezpečnostných riešení pre koncové zariadenia ESET Endpoint Security a ESET File Security. Predstavenie nového licenčného modelu a ESET licenčného administrátora.
Peter Bujňák

15:30 – 16:00
ESET Endpoint Security pre Android
Zoznámenie s novou verziou ochrany firemných androidových zariadení. Praktické ukážky reálneho použitia a vzdialenej správy z prostredia novej generácie ESET Remote Administrator.
Ondrej Krajč